Konfederaci z Dębicy na konwencji wyborczej w Rzeszowie

16 marca do Rzeszowa na konwencję wyborczą Konfederacji przybyli czołowi politycy ugrupowania z posłem Grzegorzem Braunem i wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem na czele. Na spotkaniu obecni byli również działacze dębickich struktur partii. Delegacji z naszego miasta przewodził szef Konfederacji w powiecie dębickim Augustyn Kolbusz oraz kandydat na burmistrza Dębicy Stanisław Kuliś.

Spotkanie zgromadziło kilkuset członków i sympatyków Konfederacji z całego Podkarpacia. Poseł Braun w swoim wystąpieniu krytycznie mówił o planach i obowiązkach które na mieszkańców naszego kraju ma wprowadzić tzw. zielony ład. Mowa w nim o przymusowych remontach budynków czy zakazie rejestracji samochodów z silnikami spalinowymi po 2035 roku.

-Nie popieraliśmy abdykacji z suwerenności na rzecz eurokołchozu. Nie popieraliśmy bredni, bezeceństw, głupot, zielonych, tęczowych, różowych – mówił do zebranych poseł Grzegorz Braun. Oprócz niego na spotkanie do Rzeszowa przybyli również posłowie Konfederacji: wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz, Witold Tumanowicz i Andrzej Zapałowski. W spotkaniu brała również udział kandydująca na urząd prezydenta Rzeszowa Karolina Pikuła.

-To było bardzo dobre i rzeczowe spotkanie – ocenia Stanisław Kuliś, członek dębickich struktur Konfederacji i kandydat na burmistrza Dębicy. Takie wydarzenia pozwalają zobaczyć nam ilu nas jest i co najważniejsze, jest nas coraz więcej.